E&K | Роды в комфортных условиях. В Краматорске создают перинатальный центр
Роды в комфортных условиях. В Краматорске создают перинатальный центр ▶Детальнее...▶
Роды в комфортных условиях. В Краматорске создают перинатальный центр
18519
post-template-default,single,single-post,postid-18519,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode_grid_1400,qode_popup_menu_text_scaledown,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-ek-architecture,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Пологи в комфортних умовах. У Краматорську створюють перинатальний центр

Пологи в комфортних умовах. У Краматорську створюють перинатальний центр

Перший перинатальний центр на підконтрольній уряду території Донецької області створять в Краматорськ

Публікація сайту: radiosvoboda.org

Незважаючи на військовий стан, діти в Донецькій області продовжують народжуватися. Перший перинатальний центр на підконтрольній уряду території Донецької області створять в Краматорську. Сьогодні місцевий пологовий будинок надає послуги породіллям з усієї області. Але в деяких випадках новонароджених доводиться доставляти в інші лікарні для виходжування. Деяке обладнання в місті є, але його недостатньо, щоб створити тут медичний заклад третього рівня.

Обласний перинатальний центр в Краматорську можуть створити вже в цьому році. Правда, тільки на папері. Фактично ремонт старої будівлі міського пологового будинку, підвищення кваліфікації лікарів та закупівля нового обладнання можуть початися не раніше весни. Втім, сама ідея створити такий центр в Краматорську вже говорить про розвиток медицини.

«Думаю, що це дасть більше можливостей для дитини і в плані реанімації, і в плані комфортних палат. У будь-якому випадку палати там будуть набагато краще. Подружка в Харкові народжувала недавно в перинатальному центрі. Каже, думала, що таких лікарень не існує. Тому, створити перинатальний центр в Краматорську – це дуже хороша ідея », – каже породілля Ганна Злобіна.

Ганна Злобіна

Сьогодні міський пологовий будинок – цілком звичайне провінційне медичний заклад. Однак тут є цілком сучасне обладнання для виходжування недоношених дітей. За такими «ранніми пташками», як жартують акушери, необхідно постійно наглядати і перевіряти пульс, насиченість киснем і роботу життєво-важливих органів немовляти.

Після пологів, жінки перебувають разом з дітьми в чотиримісних палатах, але по двоє. Є і, так звані «Віп-палати». Доба перебування в них стоять 500 гривень. Тут сучасний ремонт, і також можуть жити батьки дітей. Фактично Краматорський пологовий будинок вже виконує функції обласного перинатального центру, адже сюди приїжджають майбутні мами чи не з усіх міст північної частини Донецької області.

Людмила Видиш

«До нас надходять жінки не тільки міста Краматорська, а й найближчих всіх міст. Ми приймаємо жінок з Бахмута, Дружківки, Слов’янська, Костянтинівки. Загалом, до нас зараз з багатьох міст їдуть », – каже лікар-неонатолог Людмила Видиш.

Незабаром тут все зміниться, кажуть лікарі, реконструюють давно вимагало того будівлю, відремонтують палати, закуплять додаткову обладнання збільшать кількість місць і, ймовірно, додадуть нові необхідні відділення.

«В першу чергу створимо відділення з виходжування маловагових дітей, яких у нас народжується не так вже й мало. Також буде відділення реанімації для новонароджених, ще одна дiльниця постреанимационного виходжування глибоко недоношених діток. В даний момент ми змушені їх перевозити з лікарні в лікарню », – ділиться думками виконуюча обов’язки головного лікаря Краматорської пологового будинку Таїсія Птиця.

Таїса Птиця

Сьогодні місцеві депутати почали процес передачі пологового будинку з міської в обласну власність. Повністю процес повинен завершитися 12 грудня на наступному засіданні сесії міськради Краматорська. Тільки після цього керівництво області зможе виділяти кошти на реконструкцію майбутнього перинатального центру.