E&K | Обласна багатопрофільна лікарня
17867
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17867,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode_grid_1400,qode_popup_menu_text_scaledown,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-ek-architecture,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Обласна багатопрофільна лікарня

Локація:

м. Краматорськ

Архітектор:

Петровський О. Г.

Тип об'єкта
Установи охорони здоров'я
Про проект

Обласна клінічна лікарня Донецької області розрахована на 20 відділень і 660 койко-місць, яка забезпечить населення області повним обсягом медичних послуг. Аналіз показує, що найбільш раціональне розміщення на території  великого об’єкта— це максимальне поєднання різних медичних напрямків в єдиний комплекс. Це рішення дає максимальне зменшення витрат на інженерне оснащення комплексу, скорочення зовнішніх мереж, ефективність енергозбереження, а також забезпечує кращі умови праці і обслуговування пацієнтів.

 

В основу рішення генерального плану закладено ідею функціонального зонування території з урахуванням умов і обмежень згідно ДБН 360-92 *. З огляду на вимоги інсоляції, вікна лікарняних палат орієнтовані на сприятливі світлові сторони. Проектом передбачено розробку схеми пішохідного і транспортного руху по території комплексу.

 

Територія лікарні розподілена на зони:

зона приймальня (під’їзди, заїзди, площадки гостьового транспорту);
зона будівлі лікарні з прилеглою територією (пішохідні доріжки, ділянки для прогулянок і відпочинку);
зона патологоанатомічного відділення;
зона житлового комплексу з житловими будинками для лікарів;
зона гуртожитку і готельного комплексу.

 

У планувальне рішення генерального плану покладено ідею симетричності композиції, де головним акцентом є лікарняний комплекс, розташований на нормативній  відстані від магістралі міста з урахуванням усіх санітарних вимог.